24.05.2024

Уманський тепличний комбінат, який минулого року вимушено скоротив виробництво овочів на більш, як 17%, у 2023 році збирається модернізувати значну частину своїх теплиць, і встановити там світлодіодні LED-лампи освітлення, пише SEEDS.

Про це повідомив один із співвласників підприємства Віктор Гордій під час вебінару “Стійка Україна”.

“Щороку ми виробляємо близько 17 тис. тонн овочів закритого ґрунту. У військовому 2022 році обсяги було скорочено до 14 тис. тонн. Найбільші обсяги скорочення спостерігалися у грудні 2022 року – на 50% менше через відключення електроенергії, без якої тепличні комбінати працювати не можуть”, – розповів Віктор Гордій.

За його словами, восени та взимку комбінат зупинив роботу на кількох гектарах, а на задіяних підсвічування довелось скоротити через масований обстріл енергетичної інфраструктури України.

Тепличні комбінати споживають чимало електроенергії. Особливо восени та взимку. Тому тепличний комбінат вирішив модернізувати п’яту частину теплиць, і встановити там світлодіодні LED-лампи.

“У сезоні-2023 ми почнемо проводити заміну старих ламп на 20% площ теплиць УТК (Уманський тепличний комбінат, – ред.). Робити це змушені власним коштом. УТК протягом трьох років інвестував у закупівлю світлодіодних LED-ламп. Ці світильники використовують у два рази менше електроенергії та дають повноцінне освітлення, необхідне рослинам», – наголосив Віктор Гордій.

За його словами, ця технологія дозволила у листопаді-січні, коли природного світла бракує найбільше, дати рослинам мінімальну його і отримати бодай якийсь урожай. Без цієї технології довелося б зупинити роботу на 90% площ комбінату, додає Віктор Гордій.


Уманський тепличний комплекс має понад 30 га площ, де вирощуються огірки і томати. Продукція компанії поставляється під ТМ “Гордій” на експорт та в українські мережі рітейлу “Метро”, “Сільпо”, “Велика кишеня” та “Фора”.