![](https://hromadske-uman.com/wp-content/uploads/2023/04/photo_2023-04-07_11-22-57-1024x575-1.jpg)
авчання проходили на базі Собківського лісництва. За легендою, майстер при обʼїзді побачив займання трави і вогонь вже підходив до лісу. Лісівник відразу ж викликав на місце чергову бригаду лісової охорони та пожежників.
– Якщо в лісі сталася пожежа, лісова охорона намагається загасити її власноруч. Якщо власного ресурсу не вистачає, ми залучаємо підрозділи ДСНС, – говорить інженер з охорони і захисту лісу Володимир Бірченко.
![](https://provce.ck.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_2023-04-07_11-23-18-1024x575.jpg)
При гасінні пожежі використовували ранцеві вогнегасники та мотопомпи, а також пожежний автомобіль рятувальників. Для виявлення осередків загорання використовували безпілотник.
– Найнебезпечнішим періодом є весна-літо, тому ми готуємося наперед. Рятувальники Уманщини спільно з лісовою охороною провели навчання щодо ліквідації пожеж в екосистемах, – розповідає лейтенант служби цивільного захисту Вікторія Омельчук.
![](https://provce.ck.ua/wp-content/uploads/2023/04/photo_2023-04-07_11-22-30-1024x575.jpg)
Загалом до тренувань було залучено 13 чоловік особового складу держлісохорони та ДСНС.
– Такі навчання допомагають відпрацювати алгоритм дій під час надзвичайних ситуацій, – додає Володимир Бірченко.
Також для виявлення осередків пожежі рятувальники застосовували квадрокоптер.