![](https://hromadske-uman.com/wp-content/uploads/2023/11/399293630_748780320624242_1333243015650044154_n.jpg)
![](https://hromadske-uman.com/wp-content/uploads/2023/11/406262255_748780110624263_2302910959501366122_n-1024x576.jpg)
Однією із розваг під час святкування Дня Андрія Первозванного була «калита» — великий корж, який готували з борошна. Верхню частину коржа прикрашали родзинками чи вишнями.
Обрядовий хліб — калита — нагадує сонце, він обов’язково круглий, як сонце, в середині з діркою, до того ж вимазаний медом. Золотий мед, принесений бджолами («божими мухами») також символізував сонце і широко використовувався в цей день.
![](https://hromadske-uman.com/wp-content/uploads/2023/11/406269894_748780213957586_470330129906368020_n-1024x768.jpg)
Саме з цього дня починаються зимові, новорічно – різдвяні незабутні дні для малюків. Даруйте дітям свято!
Повідомляє Уманська міська рада