05.02.2025

Наприкінці 2024 року у Жашківській міській раді розпочав роботу сектор з питань ветеранської політики. Цей простір став важливою платформою для підтримки військовослужбовців, ветеранів війни, їхніх родин, сімей загиблих чи зниклих безвісти Героїв України. Про це повідомили на офіційній фейсбук-сторінці Жашківської територіальної громади.

Сектор створено з метою надання комплексної допомоги: від консультацій з юридичних, соціальних, психологічних питань до матеріальної підтримки. Це місце, де ветерани можуть отримати необхідну допомогу, поділитися власним досвідом і знайти розуміння серед тих, хто пройшов подібний життєвий шлях.

Ідею створення ветеранського простору одноголосно підтримали міський голова Ігор Цибровський та депутатський корпус, визначивши ветеранську політику пріоритетним напрямом у своїй діяльності. Проєкт реалізували за кошти місцевого бюджету. Для зручності відвідувачів провели капітальний і косметичний ремонт приміщення, оновили вхідні двері, фасад будівлі, східці, облаштували пандус і відремонтували дорожнє покриття для комфортного пересування людей з інвалідністю.

У 2024 році, в межах «Програми підтримки ветеранів війни Захисників та Захисниць України, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни на 2024–2025 роки», сектор опрацював 528 звернень громадян. Найбільш поширені запити стосувалися юридичних консультацій, психологічної підтримки, питань соціальних пільг, лікування, реабілітації та матеріальної допомоги для лікування поранень і хвороб, пов’язаних із захистом Батьківщини.

За результатами роботи було здійснено:

 • 1 680 000 грн – на матеріальну допомогу військовослужбовцям,

 • 780 000 грн – одноразову допомогу сім’ям загиблих (померлих) військовослужбовців,

 • 133 500 грн – щомісячну стипендію членам сімей загиблих,

 • 317 200 грн – на відшкодування витрат за ритуальні послуги.

У 2025 році заплановано запровадити нові виплати одноразової матеріальної допомоги для всіх, хто став на захист України з початку повномасштабного вторгнення.

Сектор очолює ветеран війни Максим Грабовський, який працює у тісній співпраці з провідним спеціалістом Анатолієм Стельмахом, також ветераном. Завдяки їхньому особистому досвіду вони краще розуміють потреби своїх побратимів і ефективно реагують на звернення.

«Сьогодні важливо об’єднувати зусилля для допомоги тим, хто віддав своє здоров’я та сили заради майбутнього України, хто втратив у цій війні свою опору. Тому ми сподіваємося, що ветеранський простір стане не лише місцем допомоги, а й місцем єдності, підтримки та вдячності Захисникам», – наголосив міський голова Ігор Цибровський.

Цей простір – це не просто офіс чи консультаційний пункт. Це символ вдячності, підтримки та взаємодопомоги для тих, хто захищає Україну.