12.12.2024

25 листопада 2024 року, в Уманському РУП ГУНП в Черкаській області відбулося засідання круглого столу, приурочене до початку щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Ця акція триває з 25 листопада до 10 грудня і спрямована на привернення уваги до проблем насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

У заході взяли участь начальник сектору служби освітньої безпеки Уманського РУП Оксана Бабешко, старший дільничний офіцер поліції ВПД №2 Уманського РУП Сергій Куць, представники мобільної бригади соціально-психологічної допомоги для постраждалих від домашнього насильства, а також посадові особи служб у справах дітей.

Мета акції: підтримка постраждалих та запобігання насильству

Основною метою акції є привернення уваги громадськості до серйозних проблем насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми та інших форм насильства. Спільно з представниками освітніх закладів, органами влади та соціальними службами, учасники круглого столу обговорили ряд важливих питань, серед яких:

• Спільні заходи, спрямовані на підтримку постраждалих від домашнього насильства;

• Відвідування сімей, які потребують особливої уваги;

• Організація зустрічей з учнями, педагогічними та батьківськими колективами в школах Уманського району;

• Плани щодо співпраці з різними структурами для ефективної реалізації заходів протягом акції.

Спільні виїзди та освітні заходи

Одним із основних напрямів співпраці стало узгодження спільних виїздів фахівців мобільної бригади та поліції до освітніх закладів Уманського району. Зустрічі будуть організовані для учнів, педагогічного складу та батьків, з метою підвищення обізнаності про проблему насильства та надання практичних порад щодо допомоги постраждалим.

Роль сектору служби освітньої безпеки

Оксана Бабешко, начальник сектору служби освітньої безпеки, поділилася з учасниками зустрічі інформацією про роботу сектору. Вона зазначила, що інспектори СОБ працюють у школах за трьома основними напрямками: правоохоронним, наставницьким та просвітницьким. Основною метою є не лише попередження правопорушень, але й виховання у дітей та молоді правильного ставлення до насильства та взаємоповаги.

Заклик до дії

Акція «16 днів проти насильства» триває до 10 грудня, і організатори закликають всіх громадян долучатися до ініціативи, не залишатися байдужими до проблеми насильства, а також підтримувати постраждалих від насильства, звертаючи увагу на важливість активної участі в освітніх та профілактичних заходах.

Тільки разом ми зможемо створити безпечне середовище для кожної людини в нашій країні!