Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду відмовив у відкритті касаційного провадження за скаргою власника земельної ділянки – громадянина Франції, яким було незаконно збудовано восьмиповерховий будинок готельного типу в охоронній зоні пам’ятки Могила Цадика Нахмана в Умані.
Нагадаємо, що Шостий апеляційний адміністративний суд Києва постановив знести восьмиповерховий будинок в Умані, зведений з порушенням законодавства. Об’єкт, що підлягає знесенню, самочинно побудовано у межах охоронної зони пам’ятника “Могила цадика Нахмана 1811 року” та у районі масового паломництва брацлавських хасидів.
Будівля має бути знесена за рахунок забудовника.
Зазначимо, що будівлю було збудовано з порушенням чинного законодавства без відповідного дозволу органу охорони культурної спадщини в охоронній зоні пам’ятки місцевого значення Могила Цадика Нахмана, що знаходиться на території Старовинного Єврейського кладовища в межах Історико-культурного центру міста Умані.
Нагадаємо, що минулого року стався обвал цієї багатоповерхівки. Штормовий вітер зруйнував верхній поверх будинку (https://www.unn.com.ua/…/1994929-v-umani-u-rayoni…).
На даний час власником не було виконано судове рішення, що набрало законної сили. Навпаки, останній здійснює будівельні роботи. Нагадаємо, що відповідальність за невиконання судового рішення передбачена нормами статті 382 Кримінального кодексу України.
Загалом в Умані нараховується 17 об’єктів незаконного будівництва. Шість із них — на території меморіального комплексу та могили засновника хасидизму, рабина Нахмана, які перебувають під охороною держави.
Одним із пріоритетних завдань роботи «Благодійного фонду історико-культурний центр міста Умані» є захист території Історико-культурного центру, на території якого знаходиться Могила Цадика Нахмана, яка, у свою чергу, знаходиться в Умані в межах території старовинного Єврейського цвинтаря, позначеного на старовинному плані міста 1842 року.
Збереження культурної спадщини є саме тим магнітом, який має спричинити розвиток даного місця, оскільки питання збереження незайманої території старовинного цвинтаря нерозривно пов’язане з перспективою розвитку даної території, а також вкладення інвестицій.