![](https://hromadske-uman.com/wp-content/uploads/2023/11/397062668_735419091960365_2355986208757935450_n.jpg)
З 3 по 5 листопада у м. Тульчин відбувся Міжнародний форум «Туристичними шляхами українського Поділля».
![](https://hromadske-uman.com/wp-content/uploads/2023/11/397121137_735419198627021_6977139711320926860_n-1024x768.jpg)
Близько 130 учасників прибули до Палацу Потоцьких, аби обговорити актуальні проблеми розвитку туризму в Україні, обмінятися ідеями розбудови економіки громад під час війни, поділитися досвідом, та побудувати партнерство. У форумі взяли участь експерти регіонального розвитку та розвитку туризму в Україні, представники ОМС, бізнесу, туроператори та турагенти, представники українських та міжнародних донорських організацій.
![](https://hromadske-uman.com/wp-content/uploads/2023/11/397062668_735419091960365_2355986208757935450_n-1024x768.jpg)
Уманську громаду на форумі представили працівники відділу туризму Уманської міської ради. Цікавими були панельні дискусії, що стосувались розвитку регіонів через кластерні моделі. Адже, як зазначали спікери, ринкова модель відходить в історію, наразі більшого розвитку набуває дестинаційна або кластерна модель, яка має об’єднати громади навколо певної дестинації і запропонувати туристу якісну комплексну послугу.
![](https://hromadske-uman.com/wp-content/uploads/2023/11/399858544_735419131960361_3324618935834405422_n.jpg)
Під час однієї з панельних дискусій були презентовані проєкти, розроблені учасниками Школи змінотворців. Від Уманської міської територіальної громади проєкти представили Віталій Габрид «Платформа молодіжного та громадського простору Уманської МТГ» та Тетяна Маланчук «Соціально-культурний простір в уманському ТІЦ: сервіс для туристів і не тільки».
У панельній дискусії «Поділля – земля розквіту релігій, культур і цивілізацій» в якості спікерів взяли участь голова ГО «АРТ-Умань» Сергій Шандра та фахівець відділення інклюзивного соціально-реабілітаційного туризму Центру інтегрованих послуг Ліана Роднікова.
Форум організовано Агенцією регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад спільно з Тульчинською міською радою та Вінницькою ОВА.
Повідомляє Уманська міська рада