23.06.2024

18 вересня в рамках SMART CITY EXPO WORLD CONGRESS 2023 компанія Cheil Engineering (www.cheileng.com) презентувала проєкт «Uman Smart City Master Plan»/«Створення генерального плану розумного міста Умань» (http://www.engdaily.com/news/articleView.html?idxno=16883), який став єдиним українським переможцем в конкурсі глобальної програми співробітництва K-City Network 2023, ініційованої Міністерством землі, інфраструктури та транспорту Республіки Корея (MOLIT).

З української сторони в заході взяли участь: Уманський міський голова – Ірина Плетньова, перший заступник голови – Олег Ганіч, виконавчий директор ГС «Хай-Тек Офіс Україна» – Андрій Бірюков та координатор проєкту – Наталія Матковська (експерт ГС «Хай-Тек Офіс Україна»).

Проєкт є одним із шести пріоритетних проектів корейсько-українського партнерства та першим українським проектом реконструкції, який замовив уряд Республіки Корея. Даний проєкт фактично засвідчує початок участі Республіки Корея в післявоєнній відбудові України вже зараз.

Cheil Engineering здійснює загальне управління проєктом. Крім того, у супроводі проєкту беруть участь Korea Water Resources Corporation, HANA Urban Institute, Korea Institute of Land and Urban Planning, Samjong KPMG.

В рамках проєкту, який триватиме з вересня 2023 по квітень 2024 року, в Умані за участі корейських та українських експертів буде розроблений Master Plan розумного міста, який буде стосуватися різних галузей:

туризм;

інфраструктура;

транспорт

на основі підходів та принципів післявоєнного відновлення.

Також, в рамках проєкту буде розроблена бізнес-модель та план залучення фінансових ресурсів для створення та управління розумним містом.

Сьогодні Україна потребує відновлення інфраструктури. Компанія Cheil Engineering керує підрозділом Ecosmart City з 2019 року, має реалізовані ноу-хау рішення в таких країнах як Індонезія, Малайзія, В’єтнам і Болівія та планує на основі практичної реалізації проєкту в Умані запропонувати іншим містам України емпірично перевірену модель відбудови та розвитку.

Заявка для конкурсу K-City Network 2023 була підготовлена експертами, залученими громадською спілкою «Хай-Тек Офіс Україна», яка є українським партнером реалізації проєкту.

Повідомляє Уманська міська рада