
Два Центри надання адміністративних послуг на Черкащині — в Умані та Христинівці — стали ще ближчими до людей. Завдяки завершенню заходів із впровадження безбар’єрного середовища, жителі громад, зокрема маломобільні групи, можуть комфортніше користуватись адмінпослугами. Про це йдеться на офіційній сторінці Департаменту регіонального розвитку Черкаської ОДА у Facebook.
У ЦНАПах обох громад модернізовано інфраструктуру з урахуванням принципів інклюзивності: встановлено пандуси, тактильні смуги, кнопки виклику, облаштовано зони очікування та “єдині вікна” для ветеранів війни, учасників бойових дій та членів їхніх родин.
Особливої уваги заслуговує ЦНАП Уманської територіальної громади, де нещодавно запрацював новий сервіс — “Адмінсервіс Ветеран”. Крім того, для людей з порушенням слуху доступний сервіс УТОГ 24/7, що дозволяє безперешкодно отримати необхідну допомогу.
Оновлені ЦНАПи надають широкий спектр послуг — від видачі паспортів до реєстрації транспортних засобів і обміну посвідчення водія. За словами директора Департаменту регіонального розвитку Романа Карманніка, наразі в області вже 20 центрів (а це 30% від загальної кількості) відповідають вимогам безбар’єрності. Це, на його думку, свідчить про послідовну та відповідальну позицію громад у питанні створення доступного сервісу для всіх жителів, незалежно від їхніх фізичних можливостей.
Ініціатива з безбар’єрності є частиною ширшого національного курсу на розвиток інклюзивного середовища, де кожна людина — незалежно від віку, стану здоров’я чи обставин — має рівний доступ до державних послуг. Уманська та Христинівська громади вкотре доводять, що гідність і комфорт кожного — не гасло, а реальна мета місцевої влади.




